پایه دوربین مداربسته

صفحه اصلی » وبلاگ » پایه دوربین مداربسته

پایه دوربین مداربسته

دکل دوربین مدار بسته از نوع منوپل یا تک پایه بوده و برای نصب دوربین مدار بسته در جهت افزایش برد دید دوربین و کاهش دسترسی غیرمجاز و همچنین ایجاد زاویه دید مناسب کاربرد دارند.

این پایه ها با توجه به فضای کمی که اشغال می‌ کنند مد نظر قرار گرفته و در محیط‌ های شهری استفاده می‌ شود.

ظرفیت باربری آن ها محدود بوده و تنها با جرثقیل نصب می‌ شوند. بنابراین در محلی باید نصب شوند که امکان حرکت و نصب با جرثقیل وجود داشته باشد.

بر اساس مورد استفاده آن در شرایط مختلف اقلیمی ( از نظر میزان شدت وزش باد یا قرار داشتن در کنار مسیر های پر ارتعاش )  و کاربرد آن در جاهای مختلف، بسته به میدان دید مورد نیاز و نیز گاهی بر اساس سلیقه، در طول های مختلف طراحی و ساخته می شوند .

 دکل دوربین مداربسته می تواند از جنس آهن با روکش گالوانیزه و یا بدون روکش بوده و یا حتی در شرایطی خاص از آلومینیوم و یا آلیاژ های دیگر استفاده کرد.

 

دکل دوربین مداربسته

شرکت پارس دکل ارائه کننده انواع دکل دوربین مداربسته

نکاتی در مورد دکل دوربین مداربسته

در صورت عدم رعایت استانداردهای تعیین شده جهت ساخت، پایه دوربین دچار لرزش خواهد شد که این لرزش تاثیر مستقیمی بر کیفیت تصویر دوربین نصب شده بر رویدکل خواهد گذاشت.

جهت جلوگیری از فرسودگی و زنگ زدگی این پایه ها معمولاً با گالوانیزه گرم پوشیده می شوند و یا بنا به سلیقه و سفارش مشتری از رنگ اپوکسی جهت زیباتر شدن و هماهنگی با محیط کاربری دکل استفاده می گردد .

دکل های دوربین معمولاً بصورت ساده و یا نردبان و سبد دار جهت سهولت سرویس دوربین ها طراحی، ساخته و نصب می شوند.

دوربین های نظارتی نصب شده بر روی پایه های مرتفع معمولاً بصورت وایرلس اجرا می گردند.

انواع دکل دوربین مداربسته عبارت اند از:

چندوجهی، لوله ای، مکعبی، ماژولار

موارد استفاده از دکل دوربین مداربسته

  • ساخت پایه جهت نصب دوربین سیستم های امنیتی و نظارتی ( دوربین های اسپیددام ، ثابت و …)،
  • ساخت پایه جهت نصب دوربین های کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک (دکل دوربین ترافیکی )،
  • ساخت پایه جهت نصب دوربین های ثبت تخلف راهنمایی و رانندگی.

دلیل ساخت پایه و دکل دوربین

دو دلیل عمده برای بهره گیری از پایه و دکل های دوربین برشمرده شده است.

دلیل اول افزایش برد دید است و دلیل دوم از بین بردن خطر دسترسی.

به بیان ساده، ما به دکل های دوربین احتیاج داریم به این خاطر که آن ها دوربین را در وضعیت بهتری قرار می دهند و از این طریق تصاویری دقیق ثبت و ضبط می شود.

همچنین از آن جا که این وسایل و تجهیزات قیمت های قابل توجهی دارند ، نمی توان آن ها را در دسترس عموم قرار داد و نیاز است غیر قابل لمس، در ارتفاع یا اماکنی مشخص قرار گیرند.

با این اقدام هم کیفیت عملکرد بالا می رود و هم ضریب ایمنی.

اگر به پارک ها، استادیوم ها، چهارراه ها، معابر عمومی و سایر فضاهای این چنینی مثل نمایشگاه ها نگاه کنید، به وضوح حضور دوربین ها روی دکل های مذکور را مشاهده خواهید کرد.

به طور کلی می توان گفت به پایه و دکل دوربین مداربسته برای امور حفاظتی و امنیتی، فعالیت های نظارتی و مطالعاتی، ترافیکی و ثبت تخلف و به طور کلی مشاهده عملکرد افراد نیاز داریم.

روال ساخت و نصب پایه دوربین مداربسته

دکل دوربین مداربسته به طور دقیق شبیه به یک سازه، ساختمان یا برج برپا می شود.

ابتدا مطالعه صورت می گیرد، سایت یا فضا شناسایی می شود، بر مبنای مقصود و هدف اولیه طرح و نقشه ایجاد می شود، سپس قطعات از پیش تولید شده سرهم می شوند و در آخر، روی فونداسیونی مشخص، تجهیزات برپا می شوند.

دکل دوربین مداربسته

hdrpl

جنس دکل دوربین مداربسته

از نظر اقتصادی تنها می توان از آهن و آلیاژهای آلومینیوم دکل ساخت.

زیرا هر انتخاب دیگری هزینه تمام شده را تا حد غیرقابل باوری افزایش می دهد.

حال بسته به شرایط، می توان گزینه های پیش رو را تغییر داد. به عنوان مثال اگر محیط اجرا مانند اکثر بخش های مرکز و شرق کشور خشک باشد، به کارگیری دکل آهنی مشکلی نمی آفریند.

اما اگر بخواهیم در حاشیه خلیج فارس، دریای عمان و دریای مازندران کار کنیم، برای افزودن به عمر دکل و کاهش حداکثری اثر تخریبی رطوبت، روکش گالوانیزه ضرورتی است غیرقابل انکار.

چرا به دکل دوربین مداربسته نیاز داریم؟

ما نه تنها به دوربین های مداربسته درجه یک احتیاج داریم بلکه دکل دوربین مداربسته، دکل دوربین اسپید دام، دکل دوربین ترافیکی و دکل منوپل اجزایی هستند که آسایش روزمره انسان مدرن را به همراه می آورند.

دکل دوربین مداربسته

کاربردهای دکل دوربین مداربسته و سیستم های نظارتی

دوربین های مداربسته به طور عمده برای نظارت یا مانیتورینگ رفتار افراد به کار می روند.

همچنین جمع آوری داده، به دست آوردن اطلاعات لازم برای ماموریت های مشخص، هدایت اجتماع و محافظت از مردم در برابر حمله های گوناگون (تروریستی و…) امری است که به طور دقیق و درسطوح بالا مورد نیاز است.

حال نحوه نظارت و بهره گیری از ظرفیت این ساخته های جدید دست بشر به اشکال مختلفی صورت می گیرد.

گاهی همانند دوربین های ترافیکی، نظارت به صورت همزمان، کامپیوتری و ثبت و ضبط است؛ گاهی صرف جمع آوری داده، دوربینی برای ذخیره تصاویر قرار داده می شود و در مواردی هم به یک دوربین ساده با قابلیت رصد همزمان بسنده می شود.

به همین منوال می توان گفت، تکنولوژی به کار رفته در این ساخته های دست بشر، از یک دوربین و دریافت کننده تا تجهیزات پیچیده مجهز به هوش مصنوعی متغیر است.

یعنی زمانی که شما چراغ قرمزی را رد می کنید و دوربین به صورت هوشمند با ثبت تصویر و پلاک خودرو، تخلف را ثبت می کند یک دوربین به کار رفته و هنگامی که در فروشگاه، استادیوم یا محلی عمومی حضور دارید، دوربینی دیگر رفتار شما را زیر ذره بین دارد.

مخلص کلام اینکه، بسته به نیاز، تکنولوژی مورد استفاده متغیر است.

شرکت پارس دکل ارائه کننده انواع دکل دوربین مداربسته

 

Rate this post

در مورد نویسنده : پارس دکل
گروه صنعتی پارس دکل تولید کننده انواع دکل های مخابراتی؛نظارتی؛روشنایی و سازه های صنعتی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x