09171072507
دکل خود ایستا پیچیدگی سازه ای

دکل خود ایستا پیچیدگی سازه ای

 

دکل خود ایستا پیچیدگی سازه ای

 

 

در سال  ۲۰۱۱ وزارت انرژی و موسسه سلطنتی معماران بریتانیا اقدام به برگزاری یک مسابقه کردند

که در آن از طراحان سازه های فولادی و مهندسین سازه خواسته شده بود تا فرم های جدیدی برای دکل های خودایستا انتقال نیرو ارائه دهند. این دکل های تازه طراحی شده می بایست با حفظ زیبایی و احترام به طبیعت اطراف در دل منظر جاده ای قرار می گرفت و امکان تامین نیازهای آینده انرژی را برای نسل های آینده فراهم می کرد.

 

استودیو طراحی New Town با الهام از شکل اولیه دکل های خود ایستا که در سال ۱۹۲۷ توسط رجینال بلومفیلد طراحی شده بود، چارچوبی فولادی برای ایجاد یک ساختار عمودی با ویژگی های سازگار با محیط طراحی کرد. شفافیت برای یک سان شدن نماد بصری با طبیعت و کوچک تر شده فاصله پایه های از این تغییرات بود.

 

 

دکل خود ایستا پیچیدگی سازه ای

 

فرم استوانه ای ضمن باریک تر شدن، سبک تر شدن و هم چنین کاهش هزینه ساخت از ایستایی بهتری نیز برخوردار است. پیکره اصلی دکل در یک زمینه مدولار و با طراحی پارامتریک ضمن تحمل نیروی عمودی بیشتر امکان عبور بهتر نور را از میان عناصر سازه ای فراهم می کند که باعث می شود در بستر طبیعی مورد نظر این دکل از یک المان سازه ای صرف جزئی از منظر طبیعی پیرامون خود شود.

منبع

https://goo.gl/YTzpS7

 

پارس دکل یکی از برزگترین تولید کنندگان دکل مهاری در ایران میباشید

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

این مطلب را دوست داشتید؟ به ما امتیاز دهید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

1 × 2 =

پنل خورشیدی چیست؟

پنل خورشیدی چیست؟

پنل خورشیدی مهمترین بخش یک سیستم انرژی خورشیدی است. تابش نور خورشید بر روی پنل خورشیدی باعث تولید جریان الکتریکی می شود. در ادامه به

استانداردهای نصب دکل مخابراتی

استانداردهای نصب دکل مخابراتی

برای نصب دکل های مخابراتی نیز مانند دیگر دکل ها استانداردهایی وجود دارد. ضروری است که دکل مخابراتی تا شعاعی معین برای انسان ها، تاسیسات،