استارتاپ GURU

صفحه اصلی » وبلاگ » استارتاپ GURU

استارتاپ GURU

انتقال برق به صورت وایرلس و بدون سیم، بدون هرگونه وسیله اضافی برای شارژ کردن، برای ده‌ها سال بحث بسیار مهم و با ارزش برای صنعت تکنولوژی به شمار می‌رفته است.

استارتاپ GURU

 استارتاپی از دل انستیتوی فناوری کالیفرنیا متولد شده که مدعی است می‌تواند به شکلی ارزان، جمع‌وجور و کارآمد این فناوری‌ها را تجاری‌سازی کند. استارتاپ Guru یک سیستم شارژ بی‌سیم اختراع کرده است که با استفاده از امواج رادیویی فرکانس بالا که به امواج میلی‌متری (mmWave) شناخته می‌شوند. می‌تواند یک گوشی هوشمند را شارژ کند. نکته کلیدی این جا است که امواج میلی‌متری همان طیف‌های فرکانسی هستند که در شبکه‌های ۵G مورد استفاده قرار گرفتند.

این استارتاپ که به تازگی سرمایه ۱۵ میلیون دلاری دریافت کرده و گفته می‌شود پشت صحنه ایده آن‌ها چند دانشمند ایرانی هستند؛ اولین شرکتی است که موفق شده توسط طول موج‌های میلی‌متری و از راه دور، به طور همزمان چندین دستگاه را شارژ کند. در این فناوری از امواج میلی‌متری در فرکانس‌های ۳۰ تا ۳۰۰ گیگاهرتز بهره گرفته شده است. این یعنی شارژ کردن موبایل با امواج ۵G !

شارژ بی سیم

اما یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب فناوری استارتاپ Guru، چیزی است که آن را Smart LF Lensing نامیده‌اند. درواقع، این محصول یک پتنت فناوری است که توسط علی حاجی‌میری، هم‌بنیانگذار Guru به همراه کایوشیکا سنگوپتا، از دانشجویان دانشگاه پرینستون توسعه داده شده که کنترل مسیر و تعداد پرتوهای انتقالی را فراهم می‌کند.

به عبارتی دیگر، فناوری مذکور این امکان را به دستگاه‌های شارژ می‌دهد تا چندین پرتو انرژی را تنها به یک دستگاه و یا رسیور ارسال کنند. این فناوری‌ها می‌توانند در صورت توسعه نهایی و عرضه به بازار، تحولی عظیم را در نحوه شارژ انواع دستگاه‌ها بوجود آورند. با این حال، باید منتظر ماند و دید که در جریان CES پیش رو، چه قابلیت‌های دیگری از این دستاورد معرفی خواهند شد.

 

فناوری ۵G چیست؟

 

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

در مورد نویسنده : پارس دکل
گروه صنعتی پارس دکل تولید کننده انواع دکل های مخابراتی؛نظارتی؛روشنایی و سازه های صنعتی

ارسال نظر