دکل مهاری و متعلقات قسمت یک

صفحه اصلی » وبلاگ » دکل مهاری و متعلقات قسمت یک

دکل مهاری و متعلقات قسمت یک

 

 

دکل مهاری و متعلقات قسمت یک

 

در این پست قصد داریم که به توضیح مختصر در مورد دکل مهاری و متعلقات آن بپردازیم

پس با ما همراه باشید.

 

دکل مهاری

دکل مهاری یکی از انواع دکل که عرض آن در تمام طول دکل به یک اندازه می باشد و تغییر نمی کند و توسط سیم های مهار نگه داری و مهار می شود. این دکل ها برای نصب، نیاز به فضای زیادی دارند، از مزیت های این دکل ها می توان به مقرون به صرفه بودن و سرعت نصب بالای آن اشاره کرد.

 

اجزای دکل مهاری

 

گوشواره دکل مهاری

۱- گوشواره

برای افزایش شعاع خم سیم مهاری و عدم اتصال مستقیم ان به انکرراد استفاده میشود و باعث افزایش طول عمر سیم مهار می گردد و از آسیب رسیدن به سیم مهار در محل اتصال سیم مهار جلوگیری می کند.

 

کرپی دکل مهاری

 

 

کرپی

برای نصب کرپی، سیم مهار خم خورده و اورلپ به طول ۵۰ سانتی متر برای آن در نظر گرفته می شود سپس سیم مهار در این فاصله به وسیله ۲ یا ۳ کرپی به خودش متصل و محکم می شود. کرپی ها باید طبق تصویر زیر و به روش صحیح به طوری که هرسه در یک جهت باشند نصب شوند.

 

سیم مهار دکل مهاری

 

 

سیم مهار

جهت حفظ پایداری دکل های مهاری در هنگام وزش باد از سیم مهار استفاده می شود، سیم مهارها از جنس فولاد پرمقاومت است که مقاومتش حدود ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشند و مدل های بافته شده ی آن در سایز های ۶ تا ۱۶ موجود می باشد. جهت دکل های عادی با ظرفیت های کم سیم های مهاری در سایز های ۶ تا ۸ پاسخگوی طراحی هستند.

 

 

توجه کنید  در خصوص سیم های مهار کشش اولیه معادل ۱۰درصد مقاومت ان است که در هنگام نصب باید به ان توجه شود.

 

 

۲/۵ ( ۱ نظر )

در مورد نویسنده : پارس دکل
گروه صنعتی پارس دکل تولید کننده انواع دکل های مخابراتی؛نظارتی؛روشنایی و سازه های صنعتی

ارسال نظر