دکل پرچم

دکل پرچم

پرچم هر کشور در واقع نماد تمامیت ارضی و اقتدار آن کشور می باشد، بنابراین شایسته است این نماد در خور نام و اعتبار آن کشور تهیه شده و به معرض دید گذاشته شود. بهتر است پرچم های ویژه در مناطق مرزی و مورد مناقشه قرار داده شود، تا بدینوسیله چشم طمع بیگانگان از کشور دور شود به خصوص زمانی که پرچم با ابعاد بزرگ و بر روی ارتفاع بزرگی نمایش داده شود.

دکل پرچم

پایه پرچم:

پایه پرچم مرتفع یا دکل پرچم یا برج پرچم که یک سازه فلزی چندوجهی گالوانیزه گرم است که جهت برافراشتن پرچم های با ابعاد بسیار بزرگ در مناطق باز که دارای چشم انداز وسیعی باشد به کار می رود ، از نظر کاربردی هم خانواده پایه پرچم شهری است.  اما از نظر سازه و تولید بسیار به سازه های برج نوری شباهت دارد . تولید این نوع از پایه پرچم ها با توجه به بلندی و ارتفاعی که دارد ،امری بسیار تخصصی و حساس است و بر اساس محاسبات علمی و دقیق به همراه تجهیزات مدرن و دانش تخصصی این حیطه انجام می پذیرد. نمایی که این محصول ایجاد می کتد ، ضمن زیبا سازی محیط ، عظمت و سر بلندی پرچم عزیز کشورمان را یادآور می شود و یکی از المانهای بسیار چشم نواز و زیباست که از دوام بالایی هم برخوردار است.

نصب دکل پرچم:

دکل پرچم تنها با جرثقیل نصب می‌ شود بنابراین در محلی باید نصب شود که امکان حرکت و نصب با جرثقیل وجود داشته باشد. ما در یک دسته بندی کلی می توان پایه پرچم ها را به ۲ دسته لوله ای و چند وجهی تقسیم نمود.

  •  برج پرچم های لوله ای که جهت کارگازی به صورت سری در کنار معابر و خیابان های درون شهری و بر روی پل ها استفاده می شود.
  • دکل پرچم های چند وجهی که به صورت تک در میادین نظامی و غیر نظامی و همچنین در امکان مرتفع طبیعی نظیر تپه ها که قابلیت دیده شدن از فواصل دور را دارند استفاده می شود.

ارتفاع دکل پرچم به موارد زیر بستگی دارد:

  • وسعت دید و شعاع دایره ای که انتظار می رود پرچم دیده شود
  • وضعیت جغرافیایی محل مورد نظر
  • میزان باد منطقه و نیروهای وارده خارجی
  • نوع خاک منطقه

قیمت میله پرچم

قیمت به عوامل متعددی مانند ارتفاع، ضخامت ورق استفاده شده در تولید دکل پرچم تعیین می شود. البته توجه داشته باشید هزینه های جانبی به قیمت دکل پرچم افزوده می شود.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

در مورد نویسنده : پارس دکل
گروه صنعتی پارس دکل تولید کننده انواع دکل های مخابراتی؛نظارتی؛روشنایی و سازه های صنعتی

ارسال نظر