نسل پنجم یا ۵G چیست؟

صفحه اصلی » وبلاگ » نسل پنجم یا ۵G چیست؟

نسل پنجم یا ۵G چیست؟

5G

اینترنت ۵G، پنجمین نسل از تکنولوژی اینترنت دیتا (سلولار) است که حجم بالایی از سرعت اینترنت، پوشش شبکه و پاسخگویی سریع سرور را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اما چقدر سریع؟ دموی شرکت ورایزن از اینترنت ۵G نشان می‌هد که این نسل از اینترنت می‌تواند سرعتی معادل ۱ گیگابیت در ثانیه را ارائه دهد. این یعنی چیزی حدود ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سرعت متوسط اینترنت فعلی که کاربران از آن استفاده می‌کنند و سریع‌تر از تمامی سرویس‌های اینترنت کابلی و فیبر نوری که در حال حاضر وجود دارد.

۵G چه کاربردی دارد؟

۵G و یا نسل پنجم، سیستم های بی سیم به سرعت در حال رسیدن به آزادی هستند و وعده داده اند تا بیشتر از همه چیز را برای رفع نیاز مشتریان و کسب و کار بی نظیر برای سرعت بیشتر، دستگاه های بیشتر امنیت بیشتر و البته کلمات جدیدی برای سالهای آینده ارائه دهند. در حقیقت، این تکنولوژی گام بعدی برای این فن آوری ها است و تأثیرات قابل توجهی بر روی آن دارد. افرادی که از طریق اینترنت دسترسی دارند، از چگونگی مدیریت کارخانه ها و نوع خدماتی که ارائه دهندگان خدمات می توانند انجام دهند . برای ارائه دهندگان خدمات، برخی از مزایای کلیدی فن آوری ۵G شامل مجازی سازی گسترده تر شبکه می شود به این ترتیب حامل ها می توانند مدیریت و به اشتراک گذاری زیرساخت را بهبود بخشد.

5G

تفاوت های ۴G و ۵G

نسل پنجم اینترنت هنوز ایده ای درخشان در دوردست است پس گول شرکت ها و تبلیغات تست سرعت را نخورید. یک شبکه ۵G دارای مشخصه هایی فراتر از آنهایی است که برای ۴G طراحی شده است، ما در این لحظه به سادگی نمی دانیم که قرار است با چه چیزی روبرو شویم.گمانه زنی ها از سرعت های بالا و در حد چند گیگابایت خبر می دهند اما نمی دانیم به طور دقیق وضعیت چگونه خواهد شد.

شرکت‌هایی مانندCompanies، Verizon, AT&T, Intel, Qualcomm آزمایش هایی را برای نسل پنجم انجام داده اند و این آزمایش های اولیه است که احتمالا شکل استاندارد بین المللی این نسل را شکل خواهد داد. یکی از ویژگی های رایج برای ۵G استفاده از موج انتقال mmWave یا میلیمتر موج است که می تواند کلید سرعت بالای اینترنت نسل پنج باشد که وعده اش داده شده است.

چه زمانی باید منتظر ۵G باشیم؟

تا سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ برای شروع استفاده از ۵G، حاملان به سرعت آماده خواهند شد تا زیرساخت ها و سیستم هایی را برای حمایت از انتقال به ۵G آماده کنند. البته، این امر تیم های بازاریابی را در حامل های شرکت ها شروع نمی کند تا از کمپین هایی در زمینه فن آوری های ۵G جلوگیری کنند و همه آنها در حال رقابت برای به دست آوردن بهترین شبکه ۵G هستند.

 

آیا امواج ۵G برای انسان مضر هستند؟

نسل پنجم یا ۵G چیست؟

۰/۵ ( ۰ نظر )

در مورد نویسنده : پارس دکل
گروه صنعتی پارس دکل تولید کننده انواع دکل های مخابراتی؛نظارتی؛روشنایی و سازه های صنعتی

ارسال نظر