استاندارد فونداسیون دکل مهاری

صفحه اصلی » وبلاگ » استاندارد فونداسیون دکل مهاری

استاندارد فونداسیون دکل مهاری

هر سازه ، محصول و یا کالای دارای یک استاندارد تعریف شده می باشد . حال ممکن است این استاندارد قراردادی نوشته شده . و ثبت شده در سطح جهانی باشد . یا یک استاندادر یک قانون نانوشته بین فعالین آن حوزه باشد . ما در این مقاله سعی داریم استاندارد فونداسیون دکل مهاری را برای شما توضیح دهیم . و اینکه بدنیم کلا فونداسیون چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟ و برای چه باید یک دکل مهاری دارای فونداسیون باشد.

استاندارد فونداسیون دکل مهاری

 

فونداسیون چیست؟

فونداسیون به منظور جلوگیری از واژگونی ناشی از بار باد دکل استفاده می گیرد. معمولا دو نوع فونداسیون دراین نوع  دکل استفاده می شود. که شامل فونداسیون زمینی و پشت بامی می باشد.

 

  • فونداسیون دکل مهاری زمینی

اگر فونداسیون بر روی زمین اجرا گردد: پس از انجام محاسبات مربوط به ارتفاع و وزن و محاسبه بار باد بر روی دکل مهاری ، چاهی به ارتفاع یک متر حفر می گردد و شبکه آرماتور کار گذاشته می شود و سپس صفحه ستون و بلت ها گذاشته می شوند و حفره با بتن پر می شود و دکل بر روی بیسی که بر روی فونداسیون تثبیت شده است . نصب می گردد.

  • فونداسیون دکل مهاری پشت بامی

اگر فونداسیون بر روی پشت بام اجرا گردد. فونداسیون این نوع دکل از نوع فونداسیون آهنی پشت بامی می باشد. این نوع فونداسیون شامل یک سازه Y یا H شکل است. که از تیرآهن نبشی نمره ۱۶ ساخته شده . بدیهی است که یکی از استاندارد های فونداسیون دکل در اینجا بیان میشود . که برای دکل سه وجهی فونداسیون را به صورت Y در نظر میگیرند . و برای دکل چهار وجهی به صورت H

 

 

۵/۵ ( ۱ نظر )

در مورد نویسنده : پارس دکل
گروه صنعتی پارس دکل تولید کننده انواع دکل های مخابراتی؛نظارتی؛روشنایی و سازه های صنعتی

ارسال نظر